Find a Rep

Can’t find who you are looking for? Click here to view all PGG Wrightson Team Members. View All

224 Result(s)
Alan Aldridge
Dairy/Sheep/Beef/Deer Rep - Taupo
King Country
Alex Chrisp
Sheep & Beef Rep - Gisborne
East Coast
Alex Horn
Sheep & Beef Rep - Amberley/Hawarden/Amuri
Canterbury
Alex Stewart
Sheep & Beef Rep
Manawatu
Allan Brown
Sheep & Beef Rep - Cromwell/Central Otago
Otago
Allan Jones
Dairy Coordinator - Morrinsville/Te Aroha
Thames Valley, Waikato
Andrew Gibson
Area Livestock Manager
Taranaki
Andrew Leggett
Dairy Rep - Feilding
Manawatu
Andrew Martin
Regional Livestock Manager
Southland
Andrew McKay
Sheep & Beef Rep - Masterton
Wairarapa Bush
Andrew Person
Sheep & Beef Rep - Pukekohe
South Auckland
Andrew Reyland
National Dairy Genetics Coordinator
Waikato
Andrew Yule
Sheep & Beef Rep - Wyndham
Southland
Andy Cunningham
Dairy Rep - Geraldine
South Canterbury
Andy Jennings
Sheep & Beef Rep
Wairarapa Bush
Andy Transom
Sheep/Beef/Dairy Rep - Te Awamutu
King Country
Angus Handisides
Dairy Rep - Darfield
Canterbury
Armyn Sanders
Sheep/Beef/Dairy Rep - Te Akau/Waingaro
Waikato
Arn Smith
Sheep & Beef Rep - Wairoa
East Coast
Barry Fox
Livestock Manager - Dairy
Canterbury, Mid Canterbury, South Canterbury, West Coast
Barry McAlister
Sheep & Beef Rep - Winton
Southland
Ben Beadle
Deer Specialist - Te Anau
Southland
Ben Gordon
Dairy/Sheep/Beef Rep - Cambridge
Waikato
Ben McKerchar
Sheep & Beef Rep - Invercargill
Southland
Ben Southen
Dairy Rep (Key Account Co-Ordinator) - Darfield
Canterbury
Ben Wright
Sheep & Beef Rep
Manawatu
Bernie McGahan
Regional Livestock Manager
North Harbour, Northland
Bill Harrison
Sheep & Beef Rep - Pio Pio/Te Kuiti
King Country
Bjorn Andersen
Area Livestock Manager - Dannevirke/Pahiatua
Dannevirke
Brad Osborne
Area Livestock Manager - South Auckland
South Auckland
Brenden Clay
Dairy Rep - Invercargill/Otautau
Southland
Brent Chappell
Sheep/Beef Rep - Matamata
Waikato
Brent Taylor
Sheep & Beef Rep - Dunedin
Otago
Brenton Giddens
Sheep & Beef Rep - Wapukurau
Hawkes Bay
Brian Diamond
Sheep & Beef Rep
Wairarapa Bush
Brook Cushion
Dairy/Sheep/Beef Rep - Morrinsville
Waikato
Bruce Dunbar
Sheep & Beef Rep - Fairlie
South Canterbury
Bruce Ryan
Sheep & Beef Rep - Hastings
Hawkes Bay
Bryce Ferguson
Sheep & Beef Rep - Te Anau
Southland
Callum McCrostie
Sheep/Beef/Dairy Rep - Taumarunui
King Country
Callum McDonald
Livestock Genetics Rep
Southland
Callum Stewart
National Genetics Manager, Auctioneer
National
Calvin Thomson
Sheep & Beef Rep - Tuatapere
Southland
Cam Heggie
Livestock Genetics Rep & Auctioneer - Hamilton
Bay of Plenty, King Country, North Harbour, Northland, South Auckland, Thames Valley, Waikato
Cameron Gray
Sheep & Beef Rep - Waimate
South Canterbury
Cameron Smith
Dairy/Sheep/Beef Rep - Pahiatua
Dannevirke
Campbell Harding
Sheep & Beef Rep -Ohakune/Raetihi
Wanganui
Chaz Woodhouse
Sheep & Beef Rep - Blenheim
Buller, Tasman
Chris Elliott
Dairy/Sheep/Beef Rep - Pukekohe
South Auckland
Chris Fife
Dairy/Sheep/Beef Rep - Dargaville
Northland
Chris Hurlstone
Sheep & Beef Rep - Gisborne
East Coast
Chris Ryan
Dairy/Sheep/Beef Rep - Te Awamutu
Waikato
Cody Clark
Sheep & Beef Rep - Gisborne
East Coast
Colin Saunderson
Dairy Rep - Pukekohe
South Auckland
Cory Duckworth
Dairy/Sheep/Beef Rep - Tokoroa/Putaruru
Waikato
Craig Dempster
Sheep & Beef Rep - Balclutha
Otago
Craig Harvey
Sheep & Beef Rep
Dannevirke
Craig Knight
Sheep & Beef Rep - Wanaka
Otago
Craig Milne
Sheep & Beef Rep - Tokanui
Southland
Craig Reiche
Sheep & Beef Rep - Pukekohe
South Auckland
Craig Taylor
Dairy Coordinator - Takaka
Tasman
Darryl Malcolm
Sheep & Beef Rep
Wanganui
Darryl Williamson
Dairy/Sheep/Beef Rep - Whangarei
Northland
Dave Stuart
Dairy/Sheep/Beef Rep - Paeroa/Coromandel
Thames Valley, Waikato
David Lilley
Sheep & Beef Rep - Roxburgh
Otago
David Morrison
Sheep & Beef Rep - Riversdale/Gore
Southland
David Walker
Dairy Rep - Eastern Southland/Gore
Southland
Dean Cook
Dairy/Sheep/Beef Rep - Matamata
Waikato
Dean Evans
Regional Livestock Manager
South Auckland, Thames Valley, Waikato
Dean Lindsay
Sheep & Beef Rep
Dannevirke
Dean May
Dairy/Sheep/Beef Rep - Kaitaia
Northland
Don McGregor
Sheep & Beef Rep - Waipukurau
Hawkes Bay
Emma Pollitt
Livestock Genetics Rep -Gisborne/Wairoa
East Coast
Eric Heta
Dairy Specialist - Whangarei
Northland
Finn Kamphorst
Dairy/Sheep/Beef Rep - Rotorua
Bay of Plenty
Gareth Williams
Sheep & Beef Rep
Manawatu
Gerard Shea
Sheep & Beef Rep - Palmerston
Otago
Glenn Peddie
Sheep and Beef Rep - Darfield/Canterbury
Canterbury
Graham Kinsman
New Zealand Deer Genetics Manager
National
Grant Edwards
General Manager Wool
National
Grant Nordstrom
Regional Livestock Manager
Canterbury, West Coast
Grant Pallister
Dairy/Sheep/Beef Rep - Wellsford
Northland
Greg Clearwater
Sheep & Beef Rep - Gore
Southland
Greg Cook
Sheep & Beef Rep - Mayfield
Mid Canterbury
Greg Uren
Sheep & Beef Rep - Fairlie/Temuka
Mid Canterbury, South Canterbury
Hamish Holst
Sheep & Beef Trainee Rep - Blenheim
Tasman
Hamish Wills
Dairy/Sheep/Beef Rep - Matamata/Putaruru
Waikato
Harvey Falloon
Sheep & Beef Rep
Wanganui
Ian Munro
Dairy/Sheep/Beef Rep - Whangarei
Northland
Ian Rissetto
Sheep & Beef Rep - Wairoa
East Coast
Jack Cartridge
Sheep & Beef Trainee Rep - Christchurch
Canterbury, Mid Canterbury
James Hamilton
Dairy Rep - Mayfield
Mid Canterbury
James Holland
Sheep/Beef/Dairy Rep - Murchison
Tasman
Jamie Cunninghame
National Dairy Specialist
National
Jamie Hayward
Regional Livestock Manager - East Coast
East Coast
Jamie Molloy
National Livestock Supply Chain Manager
National
Jayden Crawley
Sheep & Beef Rep - Outram
Otago
Jed Cuthbertson
Sheep & Beef Trainee Rep - Dunedin/Palmerston
Otago
Jeff See
Dairy Rep - Stratford/Taranaki
Taranaki
Jesse Houston
Sheep & Beef Rep - Rangiora/Canterbury
Canterbury
Joe Higgins
Regional Livestock Manager
Mid Canterbury, South Canterbury
John Duffy
Regional Livestock Manager
North Otago, Otago
John Elworthy
Dairy/Sheep/Beef Rep - Te Awamutu
Waikato
John Farrell
Sheep & Beef Rep - Methven
Mid Canterbury
John Grainger
Sheep/Beef/Dairy Rep - Te Kuiti
King Country
John McKone
South Island Head Auctioneer - Amberley
Canterbury
John Rawcliffe
Dairy Rep - Eastern Southland/Gore
Southland
John Williams
Deer Specialist - Dunedin
Otago
Jonty Hyslop
Sheep & Beef Rep - Timaru
South Canterbury
Jonty Le Lievre
Dairy/Sheep/Beef Rep - Hastings
Hawkes Bay
Joseph Stewart
Dairy Rep - Whakatane
Bay of Plenty
Josh Cowan
Sheep/Beef/Dairy Rep - Masterton
Wairarapa Bush
Keith Willson
Sheep & Beef Rep - Omakau
Otago
Keith Wilsher
Sheep & Beef Rep
Wanganui
Kelvin Sadler
Sheep & Beef Rep - Waimate/Kurow
South Canterbury
Kelvin Wilson
Sheep & Beef Rep - Oamaru
North Otago, Otago
Ken Roberts
Sheep & Beef Rep
Wanganui
Kerry Flintoff
Sheep & Beef Rep
Manawatu
Kerry Shaw
Sheep & Beef Rep - Christchurch
Canterbury
Kevin Mortensen
Regional Livestock Manager - Te Kuiti
King Country
Kevin Rowe
Sheep & Beef Rep - North Canterbury
Canterbury
Kirk Pierce
Sheep & Beef Rep - Invercargill
Southland
Lars Hardy
Sheep & Beef Trainee Rep - Waimate
South Canterbury
Len Sheeran
Sheep/Beef/Deer Rep - Pio Pio/Te Kuiti
King Country
Lockie Shanks
Sheep & Beef Rep
Dannevirke, Manawatu
Luke Renton
Sheep & Beef Rep - Katikati/Tauranga
Bay of Plenty
Lyle Smart
Dairy Coordinator - Stratford/Taranaki
Taranaki
Mark Crooks
Sheep & Beef Rep - Pahiatua
Dannevirke
Mark Cuttance
Livestock Manager - Dairy
North Otago, Otago, Southland
Mark Houghton
Sheep & Beef Rep - Waipukurau
Hawkes Bay
Mark Neil
Dairy Rep - Stratford/Taranaki
Taranaki
Mark Yeates
Area Livestock Manager/Head Auctioneer
North Otago, Otago
Marty Cashin
Sheep/Beef/Dairy Rep - Taumarunui
King Country
Mason Birrell
Sheep & Beef Rep - Wairoa
East Coast
Matt Holmes
Sheep & Beef Rep - Hawarden/Waikari/Amberley
Canterbury
Matt Langtry
North Island Livestock Manager
National
Matt Lorck
Sheep & Beef Rep - Waipukurau
Hawkes Bay
Maurice Stewart
Area Livestock Manager
Manawatu
Michael Buchanan
Sheep & Beef Rep - Ashburton
Mid Canterbury
Mike Gill
Sheep & Beef Rep - Lumsden
Southland
Mike Laing
Dairy/Sheep/Beef Rep - Whangarei
Northland
Mike Van der Linden
Dairy Rep - Eastern Southland/Gore
Southland
Morice Stratford
Sheep & Beef Rep - Blenheim
Tasman
Murray Coutts
Deer Specialist - Timaru
Mid Canterbury, South Canterbury
Nate Lamb
Sheep/Beef/Dairy Rep - Te Kuiti
King Country
Neil Carter
Dairy Rep - Timaru
South Canterbury
Neil Common
Area Livestock Manager - Hawkes Bay
Hawkes Bay
Nic Denton
Sheep & Beef Rep - Cheviot
Canterbury
Paul Anthony
Dairy Rep - Balclutha
Otago
Paul Bayes
Sheep & Beef Rep - Hastings
Hawkes Bay
Paul Jefferies
Dairy Rep
Manawatu
Paul Mitchell
Sheep/Beef/Dairy Rep - Te Kuiti
King Country
Paul Pearce
Sheep & Beef Rep - Gore/Heriot
Southland
Paul Peterson
Sheep & Beef Rep
Manawatu
Peter Barnes
Area Livestock Manager - Blenheim
Tasman
Peter Forrest
Dairy Coordinator
Manawatu
Peter Henderson
Sheep/Beef/Dairy Rep - Taupo
King Country
Peter Newbold
General Manager Livestock & Real Estate
National
Peter Taylor
Regional Livestock Manager
Buller, Tasman
Phil Martin
Dairy/Sheep/Beef Rep - Te Kauwhata/Huntly
Waikato
Phil Owen
Dairy Rep - Opotiki
Bay of Plenty
Phil Transom
Sheep & Beef Rep
Manawatu
Regan Craig
Dairy/Sheep/Beef Rep - Morrinsville
Waikato
Rex Playle
Dairy Rep - Masterton
Wairarapa Bush
Rhys Bargh
Sheep & Beef Trainee Rep - Pukekohe
South Auckland
Richard Ashworth
Sheep & Beef Rep - Methven
Mid Canterbury
Richard Lamb
Sheep/Beef/Dairy Rep - Taupo
King Country
Rihi Brown
Sheep & Beef Rep
Wairarapa Bush
Rob Harvey
Sheep & Beef Rep - Pleasant Point
South Canterbury
Robbie Lash
Dairy/Sheep/Beef Rep - Greymouth
West Coast
Rod Kamphorst
Senior Livestock Rep
Bay of Plenty
Rod Naylor
Sheep & Beef Rep - Oamaru
North Otago, Otago
Rod Sands
Sheep & Beef Rep - Geraldine
South Canterbury
Rod Whale
Technical Manager - Livestock
Buller, Canterbury, Tasman, West Coast
Roddy Bridson
Dairy Rep - Invercargill/Otautau
Southland
Ron Schroeder
Deer Specialist
Canterbury, Tasman, West Coast
Ross MacAlister
Dairy/Sheep/Beef Rep - Kaikohe
Northland
Ross MacDonald
Sheep/Beef/Dairy Rep - Te Kuiti
King Country
Ross McKee
Sheep & Beef Rep - Riversdale/Gore
Southland
Ross Sutherland
Sheep & Beef Rep - Kaikoura
Tasman
Roy Allen
Sheep & Beef Rep - Pukekohe
South Auckland
Russell Moloney
Sheep & Beef Rep - Balclutha
Otago
Ryan Dowling
Sheep/Beef/Dairy Rep - Ranfurly
Otago
Ryan Shannon
Livestock Genetics Rep
Manawatu
Sam Brown
Sheep & Beef Rep - Darfield/Raikaia
Canterbury, Mid Canterbury
Sam Riley
Sheep & Beef Rep - Invercargill
Southland
Sam Wright
Sheep & Beef Rep - Hastings
Hawkes Bay
Shaan Featherstone
Dairy/Sheep/Beef Rep - Hamilton
Waikato
Shane Gerken
South Island Livestock Manager
National
Shaun Rowe
Sheep & Beef Trainee Rep - Stratford/Taranaki
Taranaki
Shay Egan
Dairy/Sheep/Beef Rep - Otorohanga
King Country, Waikato
Simon Eddington
Livestock Genetics Rep-Marlborough/Nelson/Canterbury
Canterbury, Tasman, West Coast
Simon Luoni
Sheep & Beef Rep
Simon Rouse
Regional Livestock Manager
Bay of Plenty
Simon Smith
Livestock Genetics Rep, Auctioneer - Hastings/Wairarapa
East Coast, Hawkes Bay
Stephen Hickey
Sheep/Beef/Dairy Rep - Te Kauwhata/Huntly
Waikato
Steve Annan
Deer & Velvet Coordinator
Hawkes Bay
Steve Harsant
Dairy/Sheep/Beef Rep - Dargaville
Northland
Steve Morey
Sheep & Beef Rep - Kaitaia
Northland
Steve Wilkinson
Regional Livestock Manager
Dannevirke, Manawatu, Taranaki, Wairarapa Bush, Wanganui, Wellington
Steven Josephs
Dairy Coordinator - Wellsford
Northland
Stewart Uren
Sheep & Beef Rep - Banks Peninsula
Canterbury
Stu Walsh
Dairy Rep - Oxford/Rangiora
Canterbury
Stuart Langdon
Sheep & Beef Rep - Te Puke/Tauranga
Bay of Plenty
Tim Bond
Dairy Rep - Te Puke
Bay of Plenty
Tim Kyle
Sheep & Beef Rep - Ellesmere
Canterbury
Tom Bayly
Dairy/Sheep/Beef Rep - Bay of Islands
Northland
Tony Blackwood
Senior Livestock Agent / Head Auctioneer
Waikato
Tony Cochrane
National Deer & Velvet Manager
National
Tony Gallen
Sheep & Beef Rep
Manawatu
Tony Holden
Sheep & Beef Rep - Gisborne/Ruatoria
East Coast
Trevor Penney
Sheep & Beef Rep - Wellsford
Northland
Troy Vujcich
Sheep & Beef Trainee Rep - Kaikohe
Northland
Vaughan Vujcich
Dairy/Sheep/Beef Rep - Kaikohe
Northland
Vaughn Larsen
Sheep/Beef/Dairy Rep - Hamilton/Raglan
Waikato
Victor Schikker
Dairy Rep - Ashburton
Mid Canterbury
Wally Moore
Sheep & Beef Rep - Gisborne
East Coast
Warren Caskey
Sheep/Beef/Dairy Rep - Stratford/Taranaki
Taranaki
Warwick Howie
Sheep & Beef Rep - Lawrence
Otago
Wayne Fisher Hewitt
Dairy Rep - Oamaru
North Otago, Otago
Wayne Stewart
Sheep & Beef Rep - Masterton
Wairarapa Bush
William Eyre
Sheep & Beef Trainee Rep - Hastings
Hawkes Bay
Willie Purvis
Dairy/Sheep/Beef Rep - Rotorua
Bay of Plenty
Willie Swale
Sheep & Beef Rep - Otautau
Southland